Turbo Air CTST-1800G-13-N 70.88" L Stainless Steel E-Line Countertop Salad Table with Clear Hood - 115 Volts
Shop all Turbo Air Refrigerated Condiment Holders
SKU:
CTST-1800G-13-N
MPN:
CTST-1800G-13-N
Commercial design services
Transform your food service with the Turbo Air CTST-1800G-13-N, a 70.88" stainless steel E-Line countertop salad table with a clear hood. This unit holds up to eight GN 1/3 size condiment pans for efficient organization.
  • Durable stainless steel construction
  • Digital temperature display for control
  • Energy-efficient R290 refrigerant
  • Efficient side-mounted refrigeration system
  • Clear hood for visibility and access
  • Holds up to 8 GN 1/3 size pans
Weight101 LBS
Height16.75 (H)
Width70.87 (W)
Depth15.5 (D)
Depth (front - back)13" - 18"
Length70.88"
Pan Capacity8
Pan Size0.33"
Refrigerant TypeR-290
Width (side - side)67" - 72"
Voltage115v
Weight101 LBS
Height16.75 (H)
Width70.87 (W)
Depth15.5 (D)
Depth (front - back)13" - 18"
Length70.88"
Pan Capacity8
Pan Size0.33"
Refrigerant TypeR-290
Width (side - side)67" - 72"
  • NSF Certified certification
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"