Shop all Turbo Air Worktop Refrigerators
SKU:
PWR-48-D4-N
MPN:
PWR-48-D4-N
Commercial design services
  • Compact design fits tight spaces
  • Digital temperature control for precision
  • Eco-friendly R290 refrigerant
  • Efficient self-contained refrigeration system
  • Four spacious drawers for access
  • Durable stainless steel interior and exterior
Weight254 LBS
Height38.63 (H)
Width48.25 (W)
Depth32 (D)
Access TypeDrawers
Compressor HP1/6 HP
Number of Drawers4
Sections2
Width (side - side)48" - 51" Wide
Voltage115v
Weight254 LBS
Height38.63 (H)
Width48.25 (W)
Depth32 (D)
Access TypeDrawers
Compressor HP1/6 HP
Number of Drawers4
Sections2
  • NSF Certified certification
  • Turbo Air
  • Turbo Air Worktop Refrigerators
  • Turbo Air
Related products
picture
Quantum WR63-2136BK 36" W x 21" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco TKMS-368 96" W x 36" D Stainless Steel Base 16 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco K-461A Install Collar
Advance Tabco PFS-24B 25.5" W Polymer Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Advance Tabco SU-P-313 Replacement Top Food Shield
Advance Tabco DTC-S30-84L 83" W x 44" H x 30" D 14 Gauge Stainless Steel Legs Clean Straight Dishtable
Thunder Group CR005V 5.5" Dia. Ivory Melamine Round Wide Rim Plate