Shop all Turbo Air Dry and Refrigerated Bakery Cases
SKU:
TBP48-54NN-W(B)
MPN:
TBP48-54NN-W(B)
Commercial design services
  • LED interior lighting enhances visibility
  • Adjustable tempered glass shelves
  • R290 Hydrocarbon refrigerant for efficiency
  • Refrigerated display case for baked goods
  • Straight tempered glass front design
  • Self-contained refrigeration system
Weight643 LBS
Height51.87 (H)
Width47.25 (W)
Service TypeFull
Shelf Quantity2
Width (side - side)43" - 48"
ManufacturerTurbo Air
Amps6.5
Phase1-Ph
Hertz60
Weight643 LBS
Height51.87 (H)
Width47.25 (W)
Service TypeFull
Shelf Quantity2
Width (side - side)43" - 48"
ManufacturerTurbo Air
Amps6.5
  • NSF Certified certification
  • Commercial Refrigeration
  • Merchandising and Display Refrigeration
  • Dry and Refrigerated Bakery Cases
  • Commercial Refrigeration
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"