Shop all Turbo Air Dry and Refrigerated Bakery Cases
SKU:
TBP60-46NN-W(B)
MPN:
TBP60-46NN-W(B)
Commercial design services
  • LED interior lighting for visibility
  • Adjustable tempered glass shelf
  • R290 Hydrocarbon refrigerant for efficiency
  • Refrigerated display case for baked goods
  • Tilt-out tempered glass front
  • Self-contained refrigeration system
Weight665 LBS
Height44 (H)
Width59 (W)
Service TypeFull
Shelf Quantity1
Width (side - side)55" - 60"
ManufacturerTurbo Air
Amps6.5
Phase1-Ph
Hertz60
Weight665 LBS
Height44 (H)
Width59 (W)
Service TypeFull
Shelf Quantity1
Width (side - side)55" - 60"
ManufacturerTurbo Air
Amps6.5
  • NSF Certified certification
  • Commercial Refrigeration
  • Merchandising and Display Refrigeration
  • Dry and Refrigerated Bakery Cases
  • Commercial Refrigeration
Related products
picture
Quantum TS32C 24" D Chrome Shelves Tray Stop