Turbo Air TCDD-48H-W(B)-N 48.5"W Refrigerated Deli Case
Shop all Turbo Air Refrigerated Deli Cases
SKU:
TCDD-48H-W(B)-N
MPN:
TCDD-48H-W(B)-N
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Commercial design services
Transform your deli display with the Turbo Air TCDD-48H-W(B)-N 48.5" refrigerated deli case. It has a self-contained refrigeration system and a sleek curved glass front for optimal visibility and freshness.
  • LED lighting enhances appeal
  • Adjustable wire shelves
  • CSA-Sanitation certified for safety
  • High-profile refrigerated display case
  • Self-cleaning condenser for maintenance
  • Curved front glass for visibility
Weight569 LBS
Height50.13 (H)
Width48.5 (W)
Depth30 (D)
Exterior FinishWhite
Interior FinishStainless Steel
ManufacturerTurbo Air
Amps7
FrontCurved Glass
Shelf Quantity2
Width (side - side)43" - 48"
Voltage115v
Compressor HP1/3
Number of Shelves2 Shelves
RefrigerationRear Mounted
Weight569 LBS
Height50.13 (H)
Width48.5 (W)
Depth30 (D)
Exterior FinishWhite
Interior FinishStainless Steel
ManufacturerTurbo Air
Amps7
FrontCurved Glass
Shelf Quantity2
Width (side - side)43" - 48"
Voltage115v
Compressor HP1/3
Number of Shelves2 Shelves
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"