Turbo Air TCDD-72H-W(B)-N 72.5"W Refrigerated Deli Case
Shop all Turbo Air Refrigerated Deli Cases
SKU:
TCDD-72H-W(B)-N
MPN:
TCDD-72H-W(B)-N
zoom
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Free shipping
Commercial design services
Transform your deli display with the Turbo Air TCDD-72H-W(B)-N, a 72.5" refrigerated deli case designed for efficiency and style.
  • LED lighting enhances presentation
  • Adjustable wire shelves
  • R290 refrigerant for efficiency
  • High-profile refrigerated display case
  • Self-cleaning condenser for maintenance
  • Curved front glass for visibility
Weight777 LBS
Height50.12 (H)
Width72.5 (W)
Depth30 (D)
Exterior FinishPainted
ManufacturerTurbo Air
Amps7.8
FrontCurved Glass
Shelf Quantity2
Width (side - side)67" - 72"
Voltage115v
Number of Shelves2 Shelves
RefrigerationRear Mounted
Weight777 LBS
Height50.12 (H)
Width72.5 (W)
Depth30 (D)
Exterior FinishPainted
ManufacturerTurbo Air
Amps7.8
FrontCurved Glass
Shelf Quantity2
Width (side - side)67" - 72"
Voltage115v
Number of Shelves2 Shelves
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"