Turbo Air TCDD-96H-W(B)-N 96.5"W Refrigerated Deli Case
Shop all Turbo Air Refrigerated Deli Cases
SKU:
TCDD-96H-W(B)-N
MPN:
TCDD-96H-W(B)-N
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Commercial design services
Transform your food display with the Turbo Air TCDD-96H-W(B)-N 96.5" refrigerated deli case. It has a self-contained refrigeration system, adjustable shelves, and a sleek curved glass front for optimal visibility and freshness.
  • LED lighting enhances appeal
  • Adjustable shelves for layout
  • CSA-certified for safety
  • High-profile refrigerated display case
  • Self-cleaning condenser for maintenance
  • Curved tempered glass for visibility
Weight957 LBS
Height50.13 (H)
Width96.5 (W)
Depth30 (D)
Exterior FinishStainless Steel
Interior FinishStainless Steel
ManufacturerTurbo Air
Amps7.8
FrontCurved Glass
Shelf Quantity4
Width (side - side)91" - 96"
Voltage115v
Number of Shelves4 Shelves
RefrigerationRear Mounted
Weight957 LBS
Height50.13 (H)
Width96.5 (W)
Depth30 (D)
Exterior FinishStainless Steel
Interior FinishStainless Steel
ManufacturerTurbo Air
Amps7.8
FrontCurved Glass
Shelf Quantity4
Width (side - side)91" - 96"
Voltage115v
Number of Shelves4 Shelves
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"