Shop all Turbo Air Open Air Merchandisers and Coolers
SKU:
TOM-72L-UF-S-2SI-N
MPN:
TOM-72L-UF-S-2SI-N
zoom
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Free shipping
Commercial design services
  • LED lighting and tempered glass shields
  • Digital thermostat with defrost control
  • Self-contained R-290 refrigeration for lower GWP
  • Stainless steel interior and exterior for sanitation
Weight805 LBS
Height44.25 (H)
Width71.38 (W)
Depth33 (D)
Refrigerant TypeR-290
Shelf Quantity2
Width (side - side)61" - 72"
Hertz60
Weight805 LBS
Height44.25 (H)
Width71.38 (W)
Depth33 (D)
Refrigerant TypeR-290
Shelf Quantity2
Width (side - side)61" - 72"
Related products
Advance Tabco K-610B Stainless Steel Removable Perforated Bottom Strainer
Pro IconFree shipping
Advance Tabco 94-K4-24D 79" W 16 Gauge 304 Stainless Steel 3-Compartment Corner Sink
Pro IconFree shipping
Yanco PT-010B 9.5 Oz. Blue Plastic Tumbler
Hamilton Beach FB800SS 8 Quart Stainless Steel Flat Beater
RF VLV100 VALVE, 1/4 TON R-12 ALCO AAGT-2699 N
Krowne KR-BK4 Basic Gold Lattice 5-Piece Cocktail Kit
American Range M-2HE-NG 40" W Natural Gas Double-Deck Thermostatic Controls Majestic Convection Oven High Efficiency - 140,000 BTU
Omcan USA 28703 21" Long Blender Detachable Immersion Blender Shaft