Advance Tabco 93-21-20-18RL 58" W x 28" D x 42" H 16 Gauge 304 Stainless Steel 1-Compartment Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 1 Compartment Sink
SKU:
93-21-20-18RL
MPN:
93-21-20-18RL
Commercial design services
Advance Tabco's 93-21-20-18RL regaline sink features a 1-compartment stainless steel workstation with drainboards, a 20" x 20" x 12" bowl, 8" backsplash, and a 58" x 28" top made from 16 gauge type 304 steel for durability.
  • Left/right drainboards for flexibility
  • 12" sink depth for cleaning
  • NSF certified for compliance
  • 16 Gauge Type 304 stainless steel
  • 20" x 20" sink for large wares
  • 58" overall length for prep capacity
Weight78 LBS
Height42 (H)
Width58 (W)
Depth28 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)20"
DrainboardsWith Left & Right Hand Drainboards
Overall Length58"
Sink Depth (rim-drain)12"
Splash Height8"
ManufacturerAdvance Tabco
Style2 Drainboards
Weight78 LBS
Height42 (H)
Width58 (W)
Depth28 (D)
Overall Length58"
Sink Depth (rim-drain)12"
Splash Height8"
ManufacturerAdvance Tabco
Style2 Drainboards
  • 1 Compartment Sink