Advance Tabco PT-15S-120 120" W x 15" D Stainless Steel Splash Mounted Single Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
PT-15S-120
MPN:
PT-15S-120
Commercial design services
Advance Tabco PT-15S-120 stainless steel splash-mounted overshelf is 120" wide and 15" deep, with a table-mounted shelf and uprights for commercial use.
  • NSF certified for sanitation compliance
  • Fits 109"–120" table widths
  • Lightweight 34 pounds for easy installation
  • 120" W x 15" D stainless steel
  • Single overshelf for organized storage
  • Splash-mounted for quick backsplash protection
Weight34 LBS
Height6.25 (H)
Width120 (W)
Depth15 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)15"
Filter TypeShelves
ShelvesSingle
Width (side - side)109" - 120"
StyleSingle
Weight34 LBS
Height6.25 (H)
Width120 (W)
Depth15 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)15"
Filter TypeShelves
ShelvesSingle
Width (side - side)109" - 120"
  • Table Mounted Overshelves