Advance Tabco FC-WM-120-F 120" W x 19.5" D 16 Gauge Wall Mounted Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Utility Sink
SKU:
FC-WM-120-F
MPN:
FC-WM-120-F
Commercial design services
  • ADA compliant layout supports accessibility
  • 8-1/2" backsplash reduces splash and wall damage
  • Multi-station 6-faucet config enhances throughput
  • Wall-mounted design frees floor space
  • 16 gauge Type 304 stainless steel for corrosion resistance
Weight162 LBS
Height25.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front - back)16"
Bowl Height (rim to drain)5" Deep
Bowl Width (left to right)20" & Up
ManufacturerAdvance Tabco
Weight162 LBS
Height25.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front - back)16"
  • Utility Sink