Advance Tabco BEV-30-48L 48" W Stainless Steel Enclosed Base with Deep Sink on Left Beverage Table
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
BEV-30-48L
MPN:
BEV-30-48L
Commercial design services
  • NSF certified for foodservice
  • Enclosed base with shelves
  • 230 pounds robust construction
  • 48" W Type 304 stainless steel top
  • 5" x 18" urn trough for drainage
  • 14" x 16" x 12" deep sink on left with 4" OC faucet
Weight230 LBS
Height46 (H)
Width48 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Exterior FinishAll Stainless Steel
Filter TypeBeverage Tables
Length48"
StyleCabinet Base with Open Shelf(s)
ManufacturerAdvance Tabco
Weight230 LBS
Height46 (H)
Width48 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeBeverage Tables
Length48"
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Work Tables and Station
  • Beverage Table
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Table