Advance Tabco FC-WM-120KV 120" W x 19.5" D 16 Gauge Wall Mounted Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Utility Sink
SKU:
FC-WM-120KV
MPN:
FC-WM-120KV
Commercial design services
Advance Tabco FC-WM-120KV wall-mounted multiwash hand sink measures 120" W x 19.5" D and uses 16 gauge type 304 stainless steel for NSF-certified durability.
  • NSF and cULus certified for commercial use
  • Includes gooseneck spouts and knee valve
  • Tubular stainless steel supports
  • 120" W x 19.5" D wall-mounted sink
  • Multi-station layout with six faucet holes
  • 16 gauge Type 304 stainless steel
Weight198 LBS
Height29.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front - back)16"
Bowl Height (rim to drain)8" Deep
Bowl Width (left to right)20" & Up
ManufacturerAdvance Tabco
Weight198 LBS
Height29.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front - back)16"
  • Utility Sink