Advance Tabco NDSG-18-120 120" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NDSG-18-120
MPN:
NDSG-18-120
Commercial design services
Advance Tabco NDSG-18-120 sleek shield features a 120" W double-tier tempered glass sneeze guard with a stainless steel top shelf and 1/4" thick heat tempered panels for countertop self-service.
  • Meets NSF with 18" deep side panels
  • Chamber Lock™ rotates in 15° intervals
  • 120" W tempered glass front panels
  • Stainless steel top shelf resists corrosion
  • Double-tier design expands display capacity
Weight457 LBS
Height34 (H)
Width120 (W)
Depth18 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerAdvance Tabco
Length120"
StyleSingle Face
Service TypeSelf Service
Weight457 LBS
Height34 (H)
Width120 (W)
Depth18 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerAdvance Tabco
Length120"
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Quantum QSBU-250CL 400 Lbs. Capacity per Shelf Galvanized Steel Heavy Duty Shelving Unit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum WR86-2154S 54" W x 86" H x 21" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Advance Tabco PR10-3K 10 Pan Aluminum End Loading Mobile Rack
Advance Tabco TMS-309 108" W x 30" D Stainless Steel 16 Gauge Work Table
Advance Tabco VSS-245 60" W x 24" D Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Advance Tabco FSS-305 60" W x 30" D Stainless Steel Base 14 Gauge Work Table