Advance Tabco PRSCD-19-42-M 42" W x 25" D Enclosed Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCD-19-42-M
MPN:
PRSCD-19-42-M
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRSCD-19-42-M Enclosed Cabinet Base.
  • Heavy-duty construction supports 96 pounds
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Ideal for underbar beverage service
  • Durable enclosed cabinet design
  • Compact 42" W x 25" D footprint
  • 7" splash guard for effective drainage
Weight96 LBS
Height36 (H)
Width42 (W)
Depth25 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight96 LBS
Height36 (H)
Width42 (W)
Depth25 (D)
Splash7"
  • Underbar Drainboard Unit
Related products
picture
Quantum 1472BK 72" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TSKG-365 60" W x 36" D Stainless Steel Base 16 Gauge Work Table
Advance Tabco BG-367 84" W x 36" D Wood Bakers Top Work Table