ARGF-24G-4B-126-LP
MPN:
ARGF-24G-4B-126L-SBR
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Durable construction
  • Easy to clean and maintain
  • Stainless steel door
  • Electronic ignition for bake burner
  • Pull-out crumb tray
  • Oven walls are porcelain coated
Weight626 LBS
Height56 (H)
Width48 (W)
Depth32.25 (D)
Base(1) Standard Oven, (1) Cabinet
Exterior FinishStainless Steel Front & Sides
Plate Thickness1"
Top(4) Open Burners, (1) 24" Griddle
Total BTU195,000 BTU
VentBackriser with Hi-Shelf
ManufacturerAmerican Range
Power TypeLiquid Propane
Control TypeManual
No of Burners4
Weight626 LBS
Height56 (H)
Width48 (W)
Depth32.25 (D)
Plate Thickness1"
Total BTU195,000 BTU
VentBackriser with Hi-Shelf
ManufacturerAmerican Range
Power TypeLiquid Propane
Control TypeManual
No of Burners4
  • Downloadwarranty
  • Downloadmanual
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"