Atosa ATSP-18-1-NG 18" W Stainless Steel Natural Gas CookRite Stock Pot Stove - 80,000 BTU
SKU:
ATSP-18-1-NG
MPN:
ATSP-18-1
Commercial design services
  • Easy and safe to use
  • Durable quality
  • Elegantly designed
  • Natural gas configurated
  • Efficient cast iron burner
  • Two manual controls
Weight119 LBS
Height22.8 (H)
Width18 (W)
Depth20.9 (D)
Burner Ring(s) Per Section(3)
Burner Section Qty(1)
ManufacturerAtosa USA, Inc.
Total BTU80,000 BTU
Exterior FinishStainless Steel
Power TypeNatural Gas
Weight119 LBS
Height22.8 (H)
Width18 (W)
Depth20.9 (D)
Burner Ring(s) Per Section(3)
Burner Section Qty(1)
ManufacturerAtosa USA, Inc.
Total BTU80,000 BTU
Exterior FinishStainless Steel
Power TypeNatural Gas
  • ETL Sanitation Listed certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"