Atosa ATSP-18-2-LP 18" W Stainless Steel Liquid Propane CookRite Stock Pot Stove - 160,000 BTU
SKU:
ATSP-18-2-LP
MPN:
ATSP-18-2
Commercial design services
  • Four cast iron burners
  • Easy and safe to use
  • Two manual controls
  • Durable quality
  • Elegantly designed
  • Liquid propane configurated
Weight221.6 LBS
Height22.8 (H)
Width18 (W)
Depth41.7 (D)
Burner Ring(s) Per Section(3)
Burner Section Qty(2)
ManufacturerAtosa USA, Inc.
Oven TypeCross Bracing
Exterior FinishStainless Steel
Total BTU160,000 BTU
Power TypeLiquid Propane
Burner Qty2
Weight221.6 LBS
Height22.8 (H)
Width18 (W)
Depth41.7 (D)
Burner Ring(s) Per Section(3)
Burner Section Qty(2)
ManufacturerAtosa USA, Inc.
Oven TypeCross Bracing
Exterior FinishStainless Steel
Total BTU160,000 BTU
Power TypeLiquid Propane
Burner Qty2
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"