Atosa ATSP-18-2L-NG 18" W Stainless Steel Natural Gas CookRite Low Stock Pot Stove - 160,000 BTU
SKU:
ATSP-18-2L-NG
MPN:
ATSP-18-2L
Commercial design services
  • ETL sanitation listed for safety
  • Compact 18" width for space-saving
  • CSA certified for reliable performance
  • High-efficiency 160,000 BTU output
  • Designed for natural gas operation
  • Durable stainless steel construction
Weight220.5 LBS
Height17.9 (H)
Width18 (W)
Depth41.7 (D)
Burner Ring(s) Per Section(3)
Burner Section Qty(2)
ManufacturerAtosa USA, Inc.
Oven TypeCookRite Cheesemelter
Total BTU160,000 BTU
Exterior FinishStainless Steel
Power TypeNatural Gas
Burner Qty2
Weight220.5 LBS
Height17.9 (H)
Width18 (W)
Depth41.7 (D)
Burner Ring(s) Per Section(3)
Burner Section Qty(2)
ManufacturerAtosa USA, Inc.
Oven TypeCookRite Cheesemelter
Total BTU160,000 BTU
Exterior FinishStainless Steel
Power TypeNatural Gas
Burner Qty2
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"