Bloomfield REG8906BL24 Glass Regular Decanter (24 Each per Case)
Shop all Bloomfield Coffee Service Supplies
SKU:
REG8906BL24
MPN:
REG8906BL24
zoom
Ships free with
Pro Icon
In Stock
Same day shipping
Order within 8 hours for same day shipping
Commercial design services
  • Fits standard coffee setups and decanters
  • 1.17 pounds each for handling
  • Compatible with commercial brewers and servers
  • Durable glass for thermal stability
  • Packed 24 per case for supply
  • Ergonomic black handle for safe pouring
Weight1.17 LBS
ConstructionGlass
Filter TypeDecanters
Handle ColorBlack
ManufacturerBloomfield
Weight1.17 LBS
ConstructionGlass
Filter TypeDecanters
Handle ColorBlack
ManufacturerBloomfield
  • Coffee Service Supplies
  • Coffee Carafes and Decanters
  • Coffee Service Supplies
  • Coffee Carafes and Decanters
Related products
picture
Summit FF7LWCSS 23.75" W Stainless Steel Undercounter Refrigerator - 115 Volts
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Advance Tabco 94-42-48-24RL 45" H x 101" W x 32" D 14 Gauge 304 Stainless Steel 2-Compartment Regaline Sink
Advance Tabco FMS-368 96" W x 36" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Duke 314-3696-5R 96" W Galvanized Base Unspecified Work Table
Fri-Jado 9380209 Back 2 Back Kit MCC 36
APW Wyott EG-24S 24" W Stainless Steel Workline Griddle - 208 Volts
Hatco ES82-84 84" W x 23" H x 38" D Stainless Steel Double-Sided Self-Service Flav-R-Shield ES82 Food Shield