Cambro 10CWNR110 10" Dia. Black Polycarbonate Narrow Rim Camwear Plate - 48/Case
Shop all Cambro Polycarbonate Dinnerware and Mugs
SKU:
10CWNR110
MPN:
10CWNR110
picture
picture
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your dining experience with the Cambro 10CWNR110 10" Dia. Black Polycarbonate Narrow Rim Camwear Plate. This durable, scratch-resistant plate has a non-porous surface and a glossy finish, perfect for high-volume food service.
  • NSF certified for food safety compliance
  • Narrow rim design enhances presentation
  • Made in the USA for quality assurance
  • Durable polycarbonate construction
  • Non-porous surface for easy cleaning
  • Scratch-resistant, smooth glossy finish
Weight23.616 LBS
Filter TypePlates
Plastic TypePolycarbonate
ShapeRound
ManufacturerCambro
Item TypePlates
MaterialPolycarbonate
Dimensions10.66 10.48 12.4
Weight23.616 LBS
Filter TypePlates
Plastic TypePolycarbonate
ShapeRound
ManufacturerCambro
Item TypePlates
MaterialPolycarbonate
Dimensions10.66 10.48 12.4
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"