Cambro 10HS1114151 10" x 19 3/4" x 13 3/4" Soft Gray 10 Compartments Half Size with 6 Extenders Camrack Glass Rack - 2 Cases
Shop all Cambro Glass Racks, Cup Racks and Extenders
SKU:
10HS1114151
MPN:
10HS1114151
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Compact half-size design fits spaces
  • Durable for heavy use
  • NSF certified for professional kitchens
  • Efficiently organizes glassware
  • HACCP compliant for safety
  • Includes 6 extenders for versatility
Weight18.47 LBS
Compartments1 - 10
Filter TypeGlass Racks
StyleHalf Size
ManufacturerCambro
Dimensions20.5 20 14.5
Weight18.47 LBS
Compartments1 - 10
Filter TypeGlass Racks
StyleHalf Size
ManufacturerCambro
Dimensions20.5 20 14.5
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"