Cambro EWSR30F151 30" x 2" Soft Gray Polypropylene Camshelving Elevation Series Wall Shelving Rail Front
Shop all Cambro Camshelving Accessories
SKU:
EWSR30F151
MPN:
EWSR30F151
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Cambro EWSR30F151 30" x 2" soft gray polypropylene wall shelving rail provides a durable mounting rail, one end rail, and brackets for secure shelf support in kitchens.
  • Includes end rail and bracket kit
  • Soft gray finish reduces wear
  • Made in USA for consistent quality
  • Durable polypropylene for long life
  • 30" x 2" fits standard shelving
  • NSF certified for food compliance
Weight1.35 LBS
MaterialPolypropylene
ManufacturerCambro
Filter TypeShelf Rail Kits
Dimensions5.1 28 3.3
Weight1.35 LBS
MaterialPolypropylene
ManufacturerCambro
Filter TypeShelf Rail Kits
Dimensions5.1 28 3.3
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Metro N556MC 48" W x 24" D Chrome Wire 4 Shelves Super Erecta Dolly Truck
Pro IconFree shipping
picture
Metro 3648NS 48" W x 36" D Stainless Steel Wire Super Erecta Super Wide Shelf