Cleveland 24CGA10.2-LP SteamCraft Gemini Liquid Propane 10 Pan Floor Steamer - 144,000 BTU
Shop all Cleveland Commercial Steamer
SKU:
24CGA10.2-LP
MPN:
24CGA10.2
Commercial design services
  • 90-minute timer with LED display
  • High-powered 144,000 BTU output
  • Dual compartments with separate steamers
  • Holds ten 12" x 20" pans total
  • SureCook technology ensures consistency
  • Durable stainless steel construction
Weight565 LBS
Height65.5 (H)
Width24 (W)
Depth33 (D)
Oven TypeConvection Steamer
Total BTU144,000 BTU
Width (side - side)24"
RoundUp/RoundDownno
MSP0
ManufacturerCleveland
Dimensions49 41 78
Weight565 LBS
Height65.5 (H)
Width24 (W)
Depth33 (D)
Oven TypeConvection Steamer
Total BTU144,000 BTU
Width (side - side)24"
RoundUp/RoundDownno
MSP0
ManufacturerCleveland
Dimensions49 41 78
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
  • Cleveland Range
  • Cleveland Commercial Steamer
  • Cleveland Range
  • Cleveland Commercial Steamer
Related products
Pro IconFree shipping
Advance Tabco FMG-306 72" W x 30" D 304 Stainless Steel Top 16 Gauge Work Table