Connerton KABOB-36-NG 36" W Stainless Steel Countertop Natural Gas Angled Radiant Broiler - 150,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
KABOB-36-NG
MPN:
KABOB-36
Pro Icon
Usually ships in 2 - 4 Business Days
  • Utilizes natural gas
  • Compact 36-inch design
  • 150,000 BTU per burner
Weight240 LBS
Height14 (H)
Width36 (W)
Heating SourceRadiant
Total BTU150,000 BTU
Width (side-side) OA31" - 36"
ManufacturerConnerton
Weight240 LBS
Height14 (H)
Width36 (W)
Heating SourceRadiant
Total BTU150,000 BTU
Width (side-side) OA31" - 36"
  • Downloadwarranty
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"