Connerton LRB-24-S-NG 24" W Stainless Steel Countertop Liquid Propane Lava Rock with Cast Iron Bottom Grates Charbroiler - 80,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
LRB-24-S-NG
MPN:
LRB-24-S
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
  • Convenient grease management system
  • Utilizes natural gas
  • Durable lava-rock system
  • 80,000 BTU cooking power
Weight160 LBS
Height10 (H)
Width24 (W)
Depth27 (D)
ConstructionStainless Steel
Control TypeManual
Heating SourceLava Rocks
Total BTU80,000 BTU
Width (side-side) OA19" - 24"
ManufacturerConnerton
Weight160 LBS
Height10 (H)
Width24 (W)
Depth27 (D)
ConstructionStainless Steel
Control TypeManual
Heating SourceLava Rocks
Total BTU80,000 BTU
Width (side-side) OA19" - 24"
  • Charbroiler
Related products
picture
True TBR36-PTSZ1-L-S-S-S-1 36" W Stainless Steel Solid Refrigerated Back Bar Cooler
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco SU-P-310 Replacement End Panel
Pro IconFree shipping
Advance Tabco SLAG-307-X 84" W x 30" D Stainless Steel Special Value Work Table
Thunder Group ALPZ15 15" W Aluminum Seamless Rim Pizza Screen
Thunder Group PLPR113M 1.13 Oz. Purple Tail Clear Spout SAN (Plastic) Liquor Pourer
Omcan USA 11192 #12 0.13" Stainless Steel European Style Machine Plate
Micro Matic 751-057 4" Chrome Plated G-System Import Party Pump for Bass or Anchor Steam or Boddington
Micro Matic PDT300 Slim Pocket Case Waterproof Digital Thermometer
Advance Tabco TA-16-4 34.5" H (4) Galvanized Leg with Plastic Adjustable Bullet Foot
Advance Tabco 7-PS-COMBO 38.5" H x 20.5" W x 26" D 16 Gauge 304 Stainless Steel 2-Compartment Hand Sink with Pot Filler Sink