Duke TWHF-74PG 74" W Stainless Steel 5 Pan Mobile Open Storage Base Thurmaduke Ganged Waterless Well
Shop all Duke Commercial Steam Table
SKU:
TWHF-74PG
MPN:
TWHF-74PG
Commercial design services
Transform your food service with the Duke TWHF-74PG, a 74" stainless steel mobile storage base for efficiency. It holds five pans and has a touch screen control for seamless operation in any kitchen.
  • Holds up to 5 pans for efficient service
  • Mobile design enhances flexibility
  • CSA certified for safety and reliability
  • Durable stainless steel construction
  • Touch screen controls for user-friendly operation
  • Open storage base for easy access
Weight482 LBS
Height36 (H)
Width74 (W)
Depth32 (D)
Base FinishPainted
DesignOpen Storage Base
Overall Width (side - side)73" - 78"
Pan Capacity(5) Pan
Top ConstructionStainless Steel
Well TypeOpen
Working Height36"
ManufacturerDuke
Filter TypeMobile
Weight482 LBS
Height36 (H)
Width74 (W)
Depth32 (D)
Base FinishPainted
DesignOpen Storage Base
Pan Capacity(5) Pan
Well TypeOpen
Working Height36"
  • Commercial Steam Table