Evo America 11-BZ-CM450 Bluezone Ceiling Mount Kit for Model 450
Shop all Evo America Restaurant Shelving Accessories
SKU:
11-BZ-CM450
MPN:
11-BZ-CM450
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Evo America 11-BZ-CM450 ceiling mount kit secures the Bluezone model 450 in two 2'x2' or one 2'x4' drop ceiling tile. It includes hardware for quick installation.
  • Ships at 23 pounds for easy handling
  • Compact 23.75" width and 15.79" height
  • Compatible with commercial kitchen
  • Ceiling mount kit for Bluezone model 450
  • Reinforced steel for stable installation
  • Fits two 2'x2' or one 2'x4' tile configurations
Weight23 LBS
Height15.79 (H)
Width23.75 (W)
Depth47.75 (D)
Filter TypeMounting Kits
ManufacturerEvo America
Weight23 LBS
Height15.79 (H)
Width23.75 (W)
Depth47.75 (D)
Filter TypeMounting Kits
ManufacturerEvo America
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Restaurant Shelving
  • Shelving Casters and Accessories
  • Restaurant Shelving
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"