Flash Furniture CO-30RDF-03CHR2-BK-GG 30" Dia. Black Steel Round Table with 2 Round Back Chairs Patio Table Set
Shop all Flash Furniture Commercial Outdoor Furniture
SKU:
CO-30RDF-03CHR2-BK-GG
MPN:
CO-30RDF-03CHR2-BK-GG
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Flash Furniture CO-30RDF-03CHR2-BK-GG 30" dia. black steel round table with two round back chairs offers a durable outdoor dining set for commercial use.
  • Black finish simplifies maintenance
  • Dining height design suits service
  • Ideal for restaurants and patios
  • 30" diameter compact footprint for tight patios
  • Includes 2 chairs for immediate seating
  • Durable steel frame resists outdoor wear
Weight49.3 LBS
Height28 (H)
Width35.5 (W)
Item TypeTable / Chair Sets
ColorBlack
Filter TypeTable / Chair Sets
Long Side / Diameter30"
MaterialSteel
ShapeRound
StyleDining Height
Top ShapeRound
ManufacturerFlash Furniture
Dimensions30 30 28
Weight49.3 LBS
Height28 (H)
Width35.5 (W)
Item TypeTable / Chair Sets
ColorBlack
Filter TypeTable / Chair Sets
Long Side / Diameter30"
MaterialSteel
ShapeRound
StyleDining Height
Top ShapeRound
ManufacturerFlash Furniture
Dimensions30 30 28
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"