Flash Furniture CO-30RDF-03CHR2-SIL-GG 30" Dia. Light Grey Steel Round Table with 2 Round Back Chairs Patio Table Set
Shop all Flash Furniture Commercial Outdoor Furniture
SKU:
CO-30RDF-03CHR2-SIL-GG
MPN:
CO-30RDF-03CHR2-SIL-GG
Commercial design services
Flash Furniture CO-30RDF-03CHR2-SIL-GG 30" dia. light grey steel round table with 2 round back chairs is ideal for outdoor dining in commercial settings.
  • Compact 35.5" width and 28" height
  • Dining-height design fits standard layouts
  • Total weight 49.3 pounds for stability
  • 30" light gray steel top for durability
  • Steel frame resists wear and corrosion
  • Includes 2 round-back chairs
Weight49.3 LBS
Item TypeTable / Chair Sets
ColorGray
Filter TypeTable / Chair Sets
Long Side / Diameter30"
ManufacturerFlash Furniture
Weight49.3 LBS
Item TypeTable / Chair Sets
ColorGray
Filter TypeTable / Chair Sets
Long Side / Diameter30"
  • Downloadmanual
Color: Light Gray
  • Black
  • Gold
  • Coral
  • Light Gray
  • Sky Blue
  • White
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"