Flash Furniture ET-ER18345-18-GY-GG Dark Gray Seat Dining Chair
Shop all Flash Furniture Restaurant Seating
SKU:
ET-ER18345-18-GY-GG
MPN:
ET-ER18345-18-GY-GG
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Light 34 pounds for easy repositioning
  • 18" width fits standard tables
  • Lightweight at 34 pounds for mobility
  • Durable vinyl seat resists stains and wipes clean
  • Rated 250 Lbs. capacity for commercial use
  • Upholstered solid back for support
Weight34 LBS
Height29 (H)
Width18 (W)
Depth21.5 (D)
BackUpholstered
SeatVinyl
ManufacturerFlash Furniture
ColorGray
ConstructionSolid Back
Dimensions21.5 18 29
Weight34 LBS
Height29 (H)
Width18 (W)
Depth21.5 (D)
BackUpholstered
SeatVinyl
ManufacturerFlash Furniture
ColorGray
ConstructionSolid Back
Dimensions21.5 18 29
Downloads
  • Downloadmanual
Color: Dark Gray
  • Dark Gray
  • Light Brown
  • Light Gray
Related products
Pro IconFree shipping
National Public Seating CT23060T 30" x 60" Rectangle Café Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TAG-305 60" W x 30" D Galvanized Base 16 Gauge Flat Top Work Table
Advance Tabco KAG-308 96" W x 30" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Adjustable Undershelf Work Table
Hatco GRAM-84D6 84" W Aluminum Double Glo-Ray Infrared Strip Heater - 120 Volts 4800 Watts
Thunder Group CR012V 11.75" Dia. Ivory Melamine Round Wide Rim Plate