Flash Furniture GC-MBLK65-BK-GG 65" W Black Wash Wood Frame Rectangular 3 Shelves TV Stand
Shop all Flash Furniture Office Desks, Carts, and Stands
SKU:
GC-MBLK65-BK-GG
MPN:
GC-MBLK65-BK-GG
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Flash Furniture GC-MBLK65-BK-GG 65" black wash wood frame TV stand offers three open shelves for flat panels up to 84 inches. It features cable management and measures 65" W, 16" D, 23.62" H, with a shipping weight of 102 pounds.
  • 16" depth optimizes space and accessibility
  • 102 pounds sturdy load capacity
  • CSA-compliant construction for commercial use
  • 65" wide Black Wash wood frame design
  • Three shelves provide organized AV storage
  • Rectangular profile fits 70-84 inches screens
Weight102 LBS
Height23.62 (H)
Width65 (W)
Depth16 (D)
FinishBlack Wash
ShapeRectangular
ManufacturerFlash Furniture
Number of Shelves3 Shelves
Dimensions16 65 23.62
Weight102 LBS
Height23.62 (H)
Width65 (W)
Depth16 (D)
FinishBlack Wash
ShapeRectangular
ManufacturerFlash Furniture
Number of Shelves3 Shelves
Dimensions16 65 23.62
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Downloadmanual
Color: Black
  • Black
  • Gray
  • White
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"