Flash Furniture GC-MBLK65-WH-GG 65" W White Wash Wood Frame Rectangular 3 Shelves TV Stand
Shop all Flash Furniture Office Desks, Carts, and Stands
SKU:
GC-MBLK65-WH-GG
MPN:
GC-MBLK65-WH-GG
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Flash Furniture gc-mblk65-wh-gg 65" white wash wood frame TV stand has three open shelves and supports flat panels up to 84 inches. It measures 65" W by 23.62" H with a 16" depth, weighs 102 pounds, and meets CSA standards for durability.
  • Heavy-duty construction rated at 102 pounds
  • 65" width fits large displays
  • Meets CSA safety and construction standards
  • Durable white wash wood frame for professional settings
  • Supports 70 - 84 inch screens with stable support
  • Three adjustable shelves for flexible storage
Weight102 LBS
Height23.62 (H)
Width65 (W)
Depth16 (D)
FinishWhite Wash
ShapeRectangular
ManufacturerFlash Furniture
Number of Shelves3 Shelves
Dimensions16 65 23.62
Weight102 LBS
Height23.62 (H)
Width65 (W)
Depth16 (D)
FinishWhite Wash
ShapeRectangular
ManufacturerFlash Furniture
Number of Shelves3 Shelves
Dimensions16 65 23.62
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Downloadmanual
Color: White
  • Black
  • Gray
  • White
  • Storage and Transport
  • Carts
  • TV Stands, TV Carts and Flat Panel Mount
  • Storage and Transport
  • Carts
Related products
Quantum WR86-2472GY 72" W x 24" D x 86" H Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Carter-Hoffmann O8631V 24.13" W Aluminum Adjustable Pan Rack
Pro IconFree shipping
Advance Tabco GLG-368 96" W x 36" D 14 Gauge 304 Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Advance Tabco VSS-2412 144" W x 24" D Stainless Steel Base 14 Gauge Flat Top Work Table with Undershelf
Hatco HCSSBFR-36-S Stone Bottom Mounted Simulated Stone Hot or Cold Shelf - 120 Volts
Yanco NS-315Y 5.25" Dia. Yellow Melamine Round Nessico Nappie
John Boos ALMBR-5W-X 60" W x 20" D Aluminum Wall Mount Meat Boat Rack
Univex 1030102 Four Wing Beater For 20 Qt. Bowl
Royal Range RSB-36 36" W Stainless Steel 2 Adjustable Infrared Type Burners Countertop Liquid Propane Salamander Broiler - 35,000 BTU