Flash Furniture ZB-803-RD-18-BK-GG 18" W x 16.5" H Black Leathersoft Taut Stainless Steel Feet Hercules Alon Series Ottoman
Shop all Flash Furniture Lobby Furniture
SKU:
ZB-803-RD-18-BK-GG
MPN:
ZB-803-RD-18-BK-GG
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Flash Furniture's ZB-803-RD-18-BK-GG ottoman is 18" wide and 16.5" high, featuring black leathersoft upholstery and taut padding. It has stainless steel feet, weighs 9 pounds, and meets CSA quality standards for commercial use.
  • 9 pounds for easy repositioning
  • Stainless steel feet offer stability
  • Meets CSA standards for safety
  • Compact 18" W x 16.5" H for tight spaces
  • Taut cushion design supports commercial use
  • Black Leathersoft upholstery resists spills
Weight9 LBS
Height16.5 (H)
Width18 (W)
Filter TypeOttomans
ManufacturerFlash Furniture
Dimensions18 18 16.5
Weight9 LBS
Height16.5 (H)
Width18 (W)
Filter TypeOttomans
ManufacturerFlash Furniture
Dimensions18 18 16.5
Downloads
  • Downloadmanual
Color: Black
  • Black
  • White
  • Flash Furniture
  • Flash Furniture Lobby Furniture
  • Flash Furniture
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"