Flash Furniture ZB-803-RD-18-WH-GG 18" W x 16.5" H White Leathersoft Taut Stainless Steel Feet Hercules Alon Series Ottoman
Shop all Flash Furniture Lobby Furniture
SKU:
ZB-803-RD-18-WH-GG
MPN:
ZB-803-RD-18-WH-GG
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Color: White
Commercial design services
Flash Furniture's ZB-803-RD-18-WH-GG ottoman measures 18" W x 16.5" H with white leathersoft upholstery and taut padding for frequent use.
  • Hercules Alon Series construction for durability
  • Lightweight 9 pounds for easy reconfiguration
  • CSA-compliant materials for safety
  • 18" W x 16.5" H compact footprint
  • Stainless steel feet resist corrosion
  • Durable White leathersoft for easy cleaning
Weight9 LBS
Height16.5 (H)
Width18 (W)
Filter TypeOttomans
ManufacturerFlash Furniture
Weight9 LBS
Height16.5 (H)
Width18 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"