FOH BHO088BKI20 20" W x 12" D x 2.75" H Matte Black Stainless Steel Rectangular Buffet Building Blocks Zig Zag Housing Only
Shop all FOH Tabletop Display and Decor
SKU:
BHO088BKI20
MPN:
BHO088BKI20
zoom
Commercial design services
Transform your beverage service with the FOH BHO088BKI20, a 20" W x 12" D x 2.75" H matte black stainless steel buffet building block. This durable housing, designed for ice displays, enhances presentation while ensuring quality and style.
  • Durable for long-lasting use
  • Compatible with various ice displays
  • Sturdy matte black stainless steel
  • Lightweight at 4.1 pounds
  • Rectangular shape for versatile use
  • Designed for efficient beverage service
Weight4.1 LBS
Height2.75 (H)
Filter TypeHousings
Long Side12" - 23"
ShapeRectangular
Short Side12" - 23"
ManufacturerFOH
Weight4.1 LBS
Height2.75 (H)
Filter TypeHousings
Long Side12" - 23"
ShapeRectangular
Short Side12" - 23"
ManufacturerFOH
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"