Turbo Air CTST-1200G-13-N 47.25" L Stainless Steel E-Line Countertop Salad Table with Clear Hood - 115 Volts
Shop all Turbo Air Refrigerated Condiment Holders
SKU:
CTST-1200G-13-N
MPN:
CTST-1200G-13-N
Commercial design services
  • Durable stainless steel
  • Digital temperature display for accuracy
  • Eco-friendly R290 Hydrocarbon refrigerant
  • Efficient side-mounted refrigeration system
  • Clear hood for visibility and access
  • Holds up to 8 GN 1/6 size pans
Weight79 LBS
Height16.75 (H)
Width47.25 (W)
Depth15.5 (D)
Depth (front - back)13" - 18"
Length47.25"
Pan Capacity8
Pan Size0.17"
Refrigerant TypeR-290
Width (side - side)43" - 48"
Voltage115v
Weight79 LBS
Height16.75 (H)
Width47.25 (W)
Depth15.5 (D)
Depth (front - back)13" - 18"
Length47.25"
Pan Capacity8
Pan Size0.17"
Refrigerant TypeR-290
Width (side - side)43" - 48"