Hatco ALLIN1-48 50.5" W x 15.25" D Aluminum Self-Service Portable Flav-R-Shield ALLIN1 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ALLIN1-48
MPN:
ALLIN1-48
picture
picture
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Hatco allin1-48 self-service portable Flav-R-Shield food shield measures 50.5" W x 15.25" D with 1/4" clear acrylic, 3/4" radius corners, and a 1/2" aluminum frame.
  • Portable, collapsible design for easy setup
  • Locking rotation in 15° increments
  • NSF component, Made in the USA, CSA
  • 50.5" W x 15.25" D compact footprint
  • Machined 1/2" aluminum frame for durability
  • 1/4" clear acrylic shield with 3/4" corners
Weight28 LBS
Height30 (H)
Width50.5 (W)
Depth15.25 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionAluminum
ServiceSelf-Service
Width (side - side)48" - 53"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight28 LBS
Height30 (H)
Width50.5 (W)
Depth15.25 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionAluminum
ServiceSelf-Service
Width (side - side)48" - 53"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards