Quantum WR63-2442GY 42" W x 24" D x 63" H Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2442GY
MPN:
WR63-2442GY
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Vented design promotes airflow
  • Ideal for kitchen organization
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Includes four adjustable shelves
  • Supports up to 800 pounds
Weight74 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)42"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight74 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)24"
FinishEpoxy
Width (side - side)42"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit