Hatco ORBIT100-96 96" W x 18" H x 2.2" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield ORBIT100 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ORBIT100-96
MPN:
ORBIT100-96
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
  • Single-sided design for service flow
  • NSF certified, made in the USA
  • Fits 92"–97" widths for installation
  • 96" W x 18" H tempered glass for durability
  • 1" OD brushed 304 stainless steel posts
  • Adjustable 3/8" front panel for access
Weight194 LBS
Height18 (H)
Width96 (W)
Depth2.2 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceFull-Service
StyleSingle Face
Width (side - side)92" - 97"
ManufacturerHatco
Service TypeFull Service
Weight194 LBS
Height18 (H)
Width96 (W)
Depth2.2 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
ServiceFull-Service
StyleSingle Face
Width (side - side)92" - 97"
ManufacturerHatco
Service TypeFull Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards