Advance Tabco GSGD-40-108 108" W Tempered Glass Double-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
GSGD-40-108
MPN:
GSGD-40-108
Commercial design services
Advance Tabco GSGD-40-108 tempered glass double-sided shield offers a 108" wide, 40" deep self-service sneeze guard with 3/8" front and 1/4" side panels on stainless steel uprights.
  • Stainless steel frame resists corrosion in foodservice
  • 108" wide tempered glass front enhances visibility and hygiene
  • Chamber Lock™ rotation in 15° increments for control
  • Double-sided design enables self-service from both directions
Weight798 LBS
Height18 (H)
Width108 (W)
Depth40 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)104" - 109"
ManufacturerAdvance Tabco
Length108"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight798 LBS
Height18 (H)
Width108 (W)
Depth40 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)104" - 109"
ManufacturerAdvance Tabco
Length108"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards