inSinkErator SS-500-15A-MRS disposer features a 5 HP stainless steel grinding system, a 15" bowl, and a 6-5/8" inlet for heavy use. Ideal for commercial kitchens, it ensures strong grinding performance and meets CSA reliability standards.
Free shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
InSinkErator SS-100 Stainless Steel Foodservice Disposer - 1 HP
InSinkErator SS-1000 Stainless Steel Foodservice Disposer - 10 HP
InSinkErator SS-500 Stainless Steel Foodservice Disposer - 5 HP
InSinkErator SS-300 Stainless Steel Foodservice Disposer - 3 HP
inSinkErator SS-500-15A-MRS SS-500 Complete Disposer Package SS-500 With 15" Diameter Bowl 6-5/8" Diameter Inlet