John Boos UBSR1C-42-X 41.62" W Stainless Steel Single Speed Rail Locking Cover
Shop all John Boos Speed Rails and Speed Racks
SKU:
UBSR1C-42-X
MPN:
UBSR1C-42-X
Commercial design services
John Boos UBSR1C-42-X stainless steel single speed rail locking cover measures 41.62" W and installs over 37" - 42" speed rails. It locks to secure bottles, resists corrosion with 18/300 stainless construction, and weighs 16 pounds.
  • 14" height to optimize underbar space
  • 41.62" width matching UBSR1C-42-X
  • 16 pounds for easy handling
  • Stainless steel 18/300 for corrosion resistance
  • Single-speed design with locking cover
  • Fits 37" - 42" speed rails for installation
Weight16 LBS
Height14 (H)
Width41.62 (W)
Depth4 (D)
ConstructionStainless Steel
StyleSingle
Width (side - side)37" - 42"
ManufacturerJohn Boos
Weight16 LBS
Height14 (H)
Width41.62 (W)
Depth4 (D)
ConstructionStainless Steel
StyleSingle
Width (side - side)37" - 42"
  • Speed Rails and Speed Racks