SKU:
KR18-30DP-10__2031
Commercial design services
Weight225 LBS
Height36.5 (H)
Width30 (W)
Depth19 (D)
Height36.5
Depthfrontbackoa18" - 19"
Icecapacity100 - 149 Lbs.
ConstructionStainless Steel Construction
Widthsidesideoa25" - 30"
Bndepth15" Deep Ice Bin
Cldplte(10) Circuit
Splsh6"
ThgalternateimagesKR18-30DP-10.jpg
Mpn16ae0e75-c20d-dd11-a23a-00304834a8c9
ManufacturerpartnumberKR18-30DP-10
Document_0KR18-30DP-10.pdf
Weight225 LBS
Height36.5 (H)
Width30 (W)
Depth19 (D)
Height36.5
Depthfrontbackoa18" - 19"
Icecapacity100 - 149 Lbs.
Widthsidesideoa25" - 30"
Bndepth15" Deep Ice Bin
Cldplte(10) Circuit
Splsh6"
Document_0KR18-30DP-10.pdf
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Krowne
Krowne KR18-MS12 Royal 1800 Series Underbar Mixology Unit, 12”W x 24”D
Krowne 11-400L Krowne Silver Series Faucet, deck mount, 4" centers
Krowne 21-139L Krowne Add-On-Faucet, for pre-rinse, with 12" spout
Krowne MS-2424 Floor Mop Sink, 24" x 24" x 13" overall
Krowne HS-2L Hand Sink, wall mount, 15-3/4"W x 15-1/4"D x 13-3/8"H OA
Krowne MC24B Underbar Glass Froster, slide top, 24"W x 24"D
Krowne HS-9L Space Saver Hand Sink, wall mount, 12-1/2"W x 17-1/4"D x 13-3/8"H OA
Krowne KR18-53C Royal 1800 Series Underbar Sink Unit, three compartment, 60"W x 19"D
Krowne MC48B Underbar Glass Froster, slide top, 48"W x 24"D
Krowne M7548K Royal Series Moveable Gas Connection Kit, 3/4” I.D.
Krowne M7536K Royal Series Moveable Gas Connection Kit, 3/4” I.D.
Krowne 14-814L Krowne Royal Series Faucet, splash-mounted, 8" centers