Maywood DLSTAT72RD 72" Dia. x 29" H Round Top Stationary Office Table
Shop all Maywood School Furniture
SKU:
DLSTAT72RD
MPN:
DLSTAT72RD
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Maywood DLSTAT72RD 72" dia. x 29" h round top stationary office table has a 5/8" plywood laminated top with black vinyl T-edge and sturdy powder-coated steel legs.
  • 3" black aluminum apron adds protection
  • Powder-coated steel legs for stability
  • Plastic glides prevent floor damage
  • 72" diameter for group seating
  • 5/8" laminated plywood top resists wear
  • 29" height compliant with seating
Weight127 LBS
Height29 (H)
Width72 (W)
Diameter72"
ShapeRound
ManufacturerMaywood
Weight127 LBS
Height29 (H)
Width72 (W)
Diameter72"
ShapeRound
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"