Micro Matic DP-MET-H-PVD-46-Z 46" W x 8.5" D Stainless Steel and Brass with Drain Drip Tray Trough
SKU:
DP-MET-H-PVD-46-Z
MPN:
DP-MET-H-PVD-46-Z
Commercial design services
  • Compact dimensions fit various setups
  • Includes cutouts for Metropolis draft tower
  • Efficient 5/8" O.D
  • Durable stainless steel construction
  • Surface mount design for easy installation
  • Perforated PVD brass screen for drainage
Height0.75 (H)
Width46 (W)
Depth8.5 (D)
Length37" - 48"
Height0.75 (H)
Width46 (W)
Depth8.5 (D)
Length37" - 48"
  • Drip Trays
Related products
picture
Micro Matic MMPP4301-PKG-WC Water-Cooled Pro-Line Draft Beer System Power Pack - 0.33 HP
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco US-24-36 36" W x 24" D Stainless Steel 18 Gauge Work Table Undershelf
Pro IconFree shipping
Advance Tabco MG-2411 132" W x 24" D 16 Gauge 304 Stainless Steel and 18 Gauge Adjustable Galvanized Undershelf Work Table
Advance Tabco DTC-K70-48L 44" H 16 Gauge Stainless Steel Legs L-Shaped Korner Clean Dishtable
Yanco AC-16-C 16" Dia. Super White Porcelain Round Abco Plate
American Metalcraft MWP24 24" L Wood Espresso Platter