Shop all Royal Range Commercial Griddles
SKU:
RDSAC-72-NG
MPN:
RDSAC-72
Commercial design services
Royal Range RDSAC-72-NG offers a 72" griddle with a 1" polished steel plate, thermostatic controls, 180,000 BTU output, stainless steel front/sides, safety pilot, electronic ignition, and CSA certifications.
  • 1" griddle plate for even heat
  • Stainless steel front/sides for sanitation
  • Countertop design with 4" legs
  • 72" steel cooking surface for high output