Royal Range RSP-18D-24-LP 18" W Stainless Steel Liquid Propane Double Stock Pot Range - 180,000 BTU
Shop all Royal Range Commercial Stock Pot and Wok Ranges
SKU:
RSP-18D-24-LP
MPN:
RSP-18D-24
Commercial design services
  • Open cabinet base for easy storage
  • Stainless steel front and sides for durability
  • CSA and CSA-Sanitation certified
  • Liquid Propane fuel for high heat
  • Dual 3-ring burners with cast iron tops
  • 180,000 BTU total output for fast boils
Weight220 LBS
Height24 (H)
Width18 (W)
Depth42 (D)
Burner Ring(s) Per Section3
Burner Section Qty2
Exterior FinishStainless Steel
Total BTU180,000 BTU
ManufacturerRoyal Range of California
Weight220 LBS
Height24 (H)
Width18 (W)
Depth42 (D)
Burner Ring(s) Per Section3
Burner Section Qty2
Exterior FinishStainless Steel
Total BTU180,000 BTU
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"