Town SM-24-L-STD-N 24" W x 31" D x 70" H Smoker Natural Gas Galvanized MasterRange Smokehouse
Shop all Town Equipment Commercial Smoker Ovens
SKU:
SM-24-L-STD-N
MPN:
SM-24-L-STD-N
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Skewers for versatile smoking
  • 45,000 BTU output
  • ETL and NSF certified for safety
  • Durable galvanized steel
  • Natural gas for efficient cooking
  • Fully insulated for heat retention
Cabinet ConstructionFully Insulated
Exterior FinishGalvanized Steel
ManufacturerTown
Item TypeSmoker
Depth (front - back)31"
Filter TypeIndoor Smokehouses
Power TypeNatural Gas
Total BTU45,000 BTU
Width (side - side)24"
ManufacturerTown
Item TypeSmoker
Depth (front - back)31"
Filter TypeIndoor Smokehouses
Power TypeNatural Gas
Total BTU45,000 BTU
Width (side - side)24"
ConstructionStainless Steel
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"