Town SM-24-L-STD-P 4" W x 31" D x 70" H Smoker Propane Gas Galvanized MasterRange Smokehouse
Shop all Town Equipment
SKU:
SM-24-L-STD-P
MPN:
SM-24-L-STD-P
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • ETL and NSF certified for safety
  • Designed for liquid propane use
  • Skewers included for versatile cooking
  • Durable galvanized steel construction
  • High capacity with 45,000 BTU output
  • Fully insulated for optimal heat retention
Cabinet ConstructionFully Insulated
Exterior FinishGalvanized Steel
ManufacturerTown
Item TypeSmoker
Depth (front - back)31"
Filter TypeIndoor Smokehouses
Power TypeLiquid Propane
Total BTU45,000 BTU
Width (side - side)24"
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
picture
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
Pro IconFree shipping
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"